Bolesti kloubů a zad představující  jednu z nejčastějších zdravotních obtíží. Velká většina těchto obtíží je podmíněná špatným životním stylem a často  jim tedy lze právě změnou životního stylu účinně předcházet. Pokud již potíže nastanou, má kromě odborných lékařských zásahů hlavní léčebou roli úprava tělesné hmotnosti a správný pravidelný pohyb. 

Pravidelné každodenní cvičení, dokáže účinně předcházet bolestem zad způsobeným ochablým nebo nevyváženým svalstvem a jednostrannou pracovní zátěží. Správné cvičení zároveň představuje jedinou účinnou prevenci trvalých poškození páteře a kloubů a řídnutí kostí.

Pravidelná každodenní chůze a další vytrvalostní pohybové aktivity pomůže spolu s dietní stravou udržovat správnou hmotnost, předcházet cukrovce, vysokému krevnímu tlaku a srdečně-cévním onemocněním. Zároveň je prokázáno, že pravidelná aerobní fyzická aktivita v intezitě, která vede k zvýšení fyzické zdatznosti, vede i k zlepšení paměti a kognitivních funkcí obecně,

Správná nízkokalorická strava  s omezením masa, uzenin, živočišných tuků  a cukru a naopak bohatá na syrovou zeleninu a ovoce, ořechy, rostlinné oleje a ryby  funguje jako prevence  obezity, cukrovky, onemocnění srdce a cév i nádorových onemocnění.

V jednotlivých podakapitolách jsou některé aspekty  dále probrány podrobně.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode