OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE

02.10.2021 06:53

OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE

 

  Od 1. října budeme očkovat proti chřipce. Očkování se provádí jednou injekcí do paže a mělo by proběhnout během října a listopadu. 

V případě, že se pro očkování rozhodnete, domluvte si telefonicky termín a  tím si zároveň zajistíte, že pro Vás bude nachystaná vakcína.

 

Úhrada očkování – vakcína   VAXIGRIP TETRA:

  1. Zcela zdarma bude očkování pro  pojištěnce všech zdravotních  

pojišťoven, kteří jsou starší než 65 let nebo mají po operaci sleziny, užívají trvale léky na cukrovku nebo mají závažné chronické onemocnění srdce, cév, ledvin a plic.

    

  1. Ostatní pacienti, kteří nesplňují výše uvedená kriteria, budou     

očkováni  za úhradu 547kč  (vakcína 327kč, aplikace očkování 220kč dle vyhlášky MZ).  Na zaplacení této částky Vám vydáme potvrzení.  Je možné, že  zdravotní pojišťovny  budou očkování částečně zpětně  proplácet tak jako v minulých letech.

 

OČKOVÁNÍ PROTI ZÁPALU PLIC

  Očkování proti chřipce je vhodné  jedenkrát za život doplnit o očkování proti pneumokokovému zápalu plic a to zejména  u  pacientů starších než  55 resp. 65 let  a u osob trpících chronickým onemocněním dýchacího ústrojí.

  U pacientů nad 65 let pojišťovny  očkování vakcínou PREVENAR 13  hradÍ.

  Pro mladší pacienty  je cena vakcíny PREVENAR 13  1409Kč  a cena za provedení očkování stejná jako u chřipky, tedy 220Kč.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode