OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE A ZÁPALU PLIC

05.10.2019 13:04

 V druhé polovině října, až obdržíme očklovací látku, začněme očkovat proti chřipce.

 

OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE

Očkování se provádí jednou injekcí do paže a mělo by proběhnout během října a listopadu. 

V případě, že se pro očkování rozhodnete, domluvte si telefonicky termín a  tím si zároveň zajistíte, že pro Vás bude nachystaná vakcína. Zájemcům, kteří si očkování neobjednali předem, už asi letos nebudeme schopni zajistit vakcínu, neboť dodavatel už má vyčerpané zásoby. Toto lze snadno napravit   včasným objednáním vakcíny na příští rok :-) .

 

Úhrada očkování – vakcína   VAXIGRIP TETRA:

  1. Zcela zdarma bude očkování pro  pojištěnce všech zdravotních  pojišťoven, kteří jsou starší než 65 let nebo mají po operaci sleziny, užívají trvale léky na cukrovku nebo mají závažné chronické onemocnění srdce, cév, ledvin a plic.
  2. Ostatní pacienti, kteří nesplňují výše uvedená kriteria, budou   očkováni  za úhradu  433kč  (vakcína cca 250kč, aplikace očkování 183kč dle vyhlášky  MZ).  Na zaplacení této částky Vám vydáme potvrzení.  Je možné, že  zdravotní pojišťovny  budou očkování zpětně  proplácet tak jako  v minulých letech.

 

OČKOVÁNÍ PROTI ZÁPALU PLIC

  Očkování proti chřipce je vhodné doplnit o očkování proti pneumokokovému zápalu plic a to zejména  u  pacientů starších než  55 resp. 65 let  a u osob trpících chronickým onemocněním dýchacího ústrojí.

  U pacientů nad 65 let budou pojišťovny  očkování vakcínou PREVENAR 13  hradit.

  V případě, že jste byli očkování "na pojišťovnu" starší vakcínou PNEUMO 23, pak vám ZP uhradí očkování PREVENARem až po pěti letech po podání předchozí vakcíny.

  Pro mladší pacienty  je cena vakcíny PREVENAR 13 1409Kč    na za provedení očkování stejná jako u chřipky, tedy 183Kč.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode