DOMÁCÍ KARANTÉNA U BĚŽNÉHO NACHLAZENÍ V SITUACI EPIDEMIE COVID 19

 

-Mějte na paměti, že můžete mít jen běžné nachlazení,  ale existuje i možnost že máte lehkou formu onemocnění koronavirem.  Můžete nakazit ostatní, ale i váš stav se může zhoršit!

-Sledujte svůj zdravotní stav, nejméně 2x denně měřte teplotu. O  zhoršení stavu, zejména zhoršeném dýchání,  informujte telefonem svého lékaře! Pokud není praktický lékař dostupný, tak volejte RZP 155.

-Používejte obličejovou roušku i doma.

-Pobývejte v samostatném pokoji, optimálně užívejte sám i samostatnou koupelnu a toaletu

-Maximálně omezte kontakt s ostatními členy domácnosti

-Stravu konzumujte samostatně

-Kašlejte,  kýchejte a smrkejte do kapesníků na jedno použití. Ihned po použití  je vyhazujte do  uzavíratelné odpadkové nádoby s  igelitovým sáčkem. Kapesníčky nedávat  do kapsy ani neodkládat na plochy!

  Naplněný sáček v  odpadkovém koši zavázat, vložit do druhého sáčku, ten také zavázat a teprve poté vyhodit do odpadu.

-Myjte si a dezinfikujte ruce po smrkání nebo jiné manipulaci se sekrety z dýchacích cest.

-Desinfikujte si ruce vždy před opuštěním svého pokoje.

-Důkladně  si omyjte ruce mýdlem, osušte vlastním ručníkem a  následně  desinfikujte  vždy před jídlem, po stolici, po manipulaci s kontaminovanými předměty jako jsou  kapesníky, prádlo, hygienické potřeby…

-Dodržujte zákaz vycházení ven.

-Ostatní  zdraví členové domácnosti také nosí doma trvale roušku a přísně dodržují hygienu (mytí a desinfekce rukou vždy před jídlem, před kontaktem rukou a obličeje, po manipulaci s kontaminovanými předměty…)   

 

 Praktický lékař se na základě vašeho stavu může rozhodnout odeslat Vás k odběru testu na infekci koronavirem. Jakmile  u vás bude doporučen tento test, jste považován za velmi pravděpodobný zdroj viru a všichni  příslušníci vaší domácnosti   musí ihned (ještě před vaším testováním)  nastoupit do  domácí karantény!!!

 Odběrová místa vás přijmou pouze se žádankou od lékaře a k odběru je potřeba přijet vlastním autem v doprovodu maximálně jedné další osoby:

   a)  Fakultní  nemocnice Brno Bohunice Jihlavská 20  - příjezd pouze  vozem z ulice Kamenice, 7 -19 hodin

   b)  Nemocnice Břeclav - U nemocnice 3066/1, tel. 519 315 111,  odběrový stan, pouze  vozem  8-16 hodin

   c)  pokud nemůže dojet na odběr autem, pak zavoláme RZP a objednáme sanitní odběrový vůz

 

Domácí karanténu  lze ukončit po uplynutí nejméně 14 dní  a zároveň po uplynutí nejméně jednoho týdne po ústupu teplot a zlepšení ostatních příznaků.

 

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode