Co dělat, když mám příznaky COVID-19

Příznaky onemocnění covid-19: - teplota ≥ 37,3°C - suchý kašel - dušnost - únava, malátnost - bolest hlavy - průjem, zvracení - ztráta chuti a čichu 
 
Máte-li jakýkoliv z výše uvedených příznaků: 
 
1. ZŮSTAŇTE DOMA Vyhněte se dalším kontaktům. Nechoďte do práce, na nákup, nevzdalujte se z domova. Nechoďte do čekáren lékařů bez předchozí telefonické domluvy! 
 
2.KONTAKTUJTE SVÉHO PRAKTICKÉHO LÉKAŘE Telefonicky či emailem tak, jak jste zvyklí u Vašeho lékaře komunikovat. Buďte trpěliví, v této době praktičtí lékaři vyřizují velké množství telefonátů a nemusíte se tak dovolat ihned na první pokus. Nemůžete-li se opakovaně dovolat, ověřte správnost volaného telefonního čísla a zda voláte v ordinačních hodinách. . 
 
3. ODBĚR NA COVID-19 Budete-li lékařem indikováni k provedení stěru z nosohltanu (nosu,…), rezervujte si nejbližší možný termín odběru. Seznam odběrových míst je dostupný na webu MZČR https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/. Na odběrové místo se dostavte vlastním vozem či pěšky. Nejezděte MHD a nevystavujte riziku nákazy ostatní osoby. S sebou nezapomeňte osobní doklady a respirátor. 
 
4. COVID-19 POZITIVNÍ / NEGATIVNÍ Jakmile budete informováni o výsledku testu, kontaktujte svého praktického lékaře a domluvte se na dalším postupu. Je-li Váš výsledek pozitivní, je Vám nařízena izolace v trvání minimálně 7 dnů od dne, kdy byl proveden odběr. Pro její ukončení je zároveň nutné, abyste byli alespoň 2 dny bez klinických příznaků onemocnění. Je-li Váš výsledek negativní, je nutné postupovat individuálně a dle domluvy s praktickým lékařem.

© 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode